Genel

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020

Sicili bozuk olana kredi verilir mi?

Bununla alakalı biraz bilgi vermek istiyorum bankaların kara listesinden düşmüş birisi yani düştü borcunu ödedi kredi kartından patladıysa 3 yıl boyunca, bireysel kredi den patladıysa veya KMH’dan patladıysa beş yıl kredi alamaz. Yani sicili bozuk olana kredi veren banka diye bir şey yoktur. Bunun olduğunu iddia eden varsa büyük ihtimalle doğru söylemiyordur veya sizden para koparmak istiyordur. Bununla alakalı sitelerde olağanüstü yazılar var gerçekten çok güzel kurgular var, inanın bir çok insan bazen bununla alakalı bir makale okuduğunda zor durumda olduğu için inanabiliyor. Ben size çok ciddi söylüyorum bundan emin olabilirsiniz kredi sicili bozuk olan birine hiçbir şekilde bankalar kredi vermez, hiç kimse de bu kişiye kredi çıkar diyemez. Kredi notu düşük olan birisine SSK’lı çalışıyorsa kredi çıkabilir. Nasıl çıkar bir ipotek verir. Hani bir şekilde o iş bulmaya çalışılır ve bununla alakalı çalışan şirketler buna bir şeyler yapabilir belki Hani bankalarda tanıdığı vardır komisyonda çalışıyorlar genelde 100’de 15 in altında çalışan bir yerde görmedim ama siciliniz bozuksa bu kişilere sakın aldanmayın çünkü hiçbir şekilde kredi çıkmaz. Boşu boşuna kendinizi parçalamayın arkadaşlar kimseye de bu şekilde para kaçırmayın komisyon vermeyin inanmayın kısacası ben bu konuda sizleride uyarmak istedim. Bu yazıyıda bu sebepten yazıyorum. Her geçen gün sayenizde büyüyoruz hepinize çok teşekkür ediyorum sizlerin desteğiyle bu işi ben biraz daha büyütmek istiyorum bilgilerimiz sizinle daha farklı şekillerde paylaşmak istiyorum. İyi bir Prodüksiyon ekibi ile çalışıp sizlere bu konuda en doğru bilgileri vermeye çalışacağız. Yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz, soruyorsunuz sormaya da devam edin. Bilgilerimizi sizlerle paylaşacağız.

Kredi notu düşük olanlara kredi

Sicili bozuk terimi iki anlam taşımaktadır. Birincisi kredi notu düşük olan bankalar tarafından kredi işlemi yapıldığı esnada daha önce kredi veya kredi kartı kullanmamış olması sebebiyle hakkında olumlu veya olumsuz sonuç alınamayan riskli grupta bulunan kişilerdir. Aynı zamanda kara listede olmamasına rağmen daha önce birkaç defa borcunu ödememesi nedeniyle hakkında olumsuz not verilmiş kişilerde sicili bozuk olan grupta görülebilmektedir. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar ise bu grupta olan kişilere çeşitli yöntemler ile kredi veren bankalardır.

Kara listede olanlara kredi

Kara liste nedir? Kara listede, daha önce kullanmış olduğunuz krediler ve kredi kartları nedeniyle birçok defa borcunu ödemeyen aylık geliri ödemesi gereken taksit tutarını aşan herhangi bir gelir beyannamesi sunamayan icralık duruma düşen veya düşmek üzere olan kişilerin Merkez Bankası ve kredi notu tarafından belirlenen listeye dâhil edilen kişilere kara listede olanlar denir. Kara liste tamamen maddi bir durumdan dolayıdır. Kişiler borçlarını ödemesi durumunda 5 yıl içerisinde kara listeden silinebilir Kara sicil tamamen borçları nedeniyle kredi verilemez grubunda bulunan kişilerdir. Ancak sicili bozuk olan kişilere, kredi notu düşük olsa bile kredi notu sorgulamasında riskli kişiler olarak görülen kişilere dahi kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bankaların kredi için öncelikli tercihi ne kadar kredi puanı olsa da, geliri yüksek olan sicili bozuk olan kişilere de kredi verebilmektedir.

Sicili bozuk olanlara kredi

Bugün ilk dosyamız kredi kayıt bürosu kredi kayıt bürosunda hemen söyle bahsetmek istiyorum ve kredi almak ihtiyacınız var diyelim ev kredisi araba kredisi genel banka kredisi bankaya gittiniz ve banka size dedi ki bugün size kredi veremiyoruz neden dediniz kredi veremiyorsunuz. -Çünkü bir bozukluk var Allah Allah diyorsunuz kredi üzerinde bir bozukluk mu var. Ben bunu bilmiyordum bununla ilgili ne yapabilirim. Diyorlar ki bununla ilgili ne yapabilirsiniz kredi sicili düzeltmemiz lazım. Ee nasıl düzelteceğim bu 5 sene alır diyorlar. Yavaş yavaş doğru düzgün ödemelerinizi devam ettireceksiniz siz diyorsunuz ki fakat benim hiçbir alakam yok ki ben şimdiye kadar kredi kartımı daha Kredi borçlarımı da pek çok şeyi çok düzgün ediyorum. Burada bir hata olması gerekiyor diyorsunuz. Bankacı size diyor ki hadi ama sen yok kardeşim size krediyi vermiyoruz. Peki bu durumda ne yapmanız gerek bahsetmek istiyorum. Evet kredi kayıt kurumu kredi kayıt bürosu diye bir kurum var ya bu konu da bizimle ilgili bizler derken kimleri kastediyorum. Kredi almış olan kredi kartı olan ya da kredi alan bir kişiye kefil olan ya da kredi kartı alan bir kişiye. Kefil olan yerlerde hepimiz hakkında tutulan nasıl biz böyle okuldayken karne alıyorduk kredi kayıt bürosu da bizim hakkımızda ki ödemelerle ilgili kredi ödemeleri ile ilgili tecili böyle her ay düzgün ödedi ödemedi diye tutuyor. Burada bir iyi gitmeyen bir durum olursa da buradan eksiği alıp veriyoruz bir hata var siz bu hatayı neredeyse maksimum 2 saatte ortalama da temizliğe biliyor musunuz. Aslında siz nereye gittin mi kayıtları altında tutmaktadırlar ödemesini çok mu düzensiz yapıyorsunuz. Bir bankadan kredi veya kredi kartı istediğinizde tüm bu bilgiler çok önemlidir. Çünkü banka riskli müşteriye asla kredi vermek istemez ama diyelim ki A Bankası B Bankası’nda yaptığım işlemleri nereden verecek ve A Bankası’na olan borcunuzu yaptırmadınız fakat A Bankası’na kredi almak için başvurdu işte Tam da bu noktada devreye giriyor Hem A Bankası hem de B Bankası sizinle ilgili bilgileri kredi kayıt bürosunda veriyor ve kredi kayıt bürosu sizin için bir kredi notu belirliyorlar Buna da göre bankaya göre ya kredi borçlarını aksatan riskli müşterisini ya da ödemelerini düzenli yapan borçları ile ilgili hiçbir sorun olmayan vermiştiniz Bak bu kredi notunu da bakar ve size Kredi verip vermeme konusunda bir karar ver Yani kısaca kredi kayıt bürosu bankaların ihtiyaç duyduklarında başvurdukları Bir nevi devasa bir bilgi havuzu dur.

Sicili bozuk olanlara kredi
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı