Genel
Trend

Kredi Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir Mi?

Kredi Borcu Ödenmezse Yasal Takip Ne Zaman Başlatılır?

Kredi kullanan tüketici iki ay boyunca kredi taksitini ödemezse banka +30 gün ödeme tanımlamaktadır. Toplamda 90 gün boyunca kredi taksit ödemesi yapılmamış ise yasal olarak 90 gün bekleme süreci tamamlanmış olmaktadır. 90 gün içerisinde banka ile herhangi bir anlaşma yapılmaz ise banka avukatı üzerinden yasal takip süreci başlatmaktadır.

Banka Avukatı Aracılığıyla 90 Gün Sonra Yasal Takip Süreci Başlatır.

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi Borcu Ödemezse Ne Kadar Sürede Yasal Takip Süreci Başlatılır?

Banka avukatı aracılığıyla yasal süreç başlatıldıkan sonra maaşınızın 4 te 1’ine el konulur. Üzerinize kayıtlı taşınmazlarınıza(arsa, ev, dükkan, araba v.s.) mal varlıklarınıza haciz bildirimi yapılır.

Banka ile Anlaşma Yapılır Mı?

Banka İle Anlaşma Yapılır mı?

Sorunlu Kredilerde Haciz yolu ile bankalar alacaklarının tamamını alamadığı için aslında haciz etmek zorunda kalmaktadır, bu durumda sadece tüketiciler değil bankaların da zararına bir işlemdir. Bu tür işlemlerde bankaların farklı prosedürleri vardır.

Bazı bankalar yatırılan faiz dışındaki anaparanın ödenmesini talep edip, yeniden taksit yapılandırması yapmaktadır. Bazı bankalar ise bankanın avukatı aracılığıyla anlaşma yapılmadan yasal süreci başlatabilmektedir.

Eğer bütçe konusunda sıkıntı yaşanıyorsa, banka seçiminde olumsuz bir durumda neler yapıldığı araştırılmalı ve doğru bir banka ile çalışma sağlanmalıdır. FinansTeknoloji.Com olarak zor durumda kalan tüm insanlara rabbim borcunu ödeme gücü nasip etsin inşallah deyip, konumuzu burada tamamlıyoruz. Sorularınız olursa yorum kısmından yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı