Genel

Dr. Mehmet Akif Nacar, Asaleten HAVELSAN Genel Müdürü oldu.

Dr. Mehmet Akif Nacar, Asaleten HAVELSAN Genel Müdürü oldu. Yapılan atama ile Vekaleten Genel Müdürlük görevine devam eden Sayın Nacar, Asaleten Genel Müdür olarak atandı.

Mehmet Akif Nacar Kimdir?

     Mehmet Akif Nacar, Lisans eğitimini 1995 yılında Trakya Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği alanında tamamladı. Yüksek Lisansını New York- Syracuse Üniversitesi’nde yaptı. 2008 yılında doktorasını Bilgisayar Bilimleri üzerine, Indiana Üniversitesi’nde tamamlayarak Harran Üniversitesi’ne döndü. Gazi Üniversitesinde 1996-1998 yılları arasında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2001-2008 yılları arasında Indiana Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

2008 yılından beri Harran Üniversitesi’nde öğretim üyesi görevinin yanısıra çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulundu. Bilgisayar Mühendisliği bölüm başkanlığı, Fakülte Kurulu, Fakülte Yönetim Kurulu ve Şanlıurfa Teknokent yönetim kurulu üyelikleri, üniversite senatosu üyeliği ve rektör danışmanlığı görevlerini yerine getirdi. Mehmet Akif Nacar akademik çalışmaların yanı sıra birçok projede yer aldı. 6 adet proje tamamladı. Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB, TÜBİTAK, GAP BKİ gibi kurumlarda kurul üyesi, danışman, hakem, izleyici olarak projeler ve çalışmalar yürüttü. 2015 yılından sonra 2 yıl süre ile Şanlıurfa Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2016 Ağustos tarihinde Harran Üniversitesi Genel Sekreterliğine görevine getirildi. 16 Mayıs 2017 tarihinde HAVELSAN A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığına atandı.


Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi (Harran HPC), GAP YENEV gibi birçok ulusal ve uluslararası projelere imza atan Mehmet Akif Nacar, aynı zamanda Harran Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBİTEK) Kurucu müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk sahibidir.

Kaynak:
https://en.havelsan.com.tr

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı